JEST W TYM COŚ MAGICZNEGO

12/26/2014

Za kilka godzin się skończą. A tyle było zachodu. Sprzątania, gotowania, przygotowań. Do tych świąt od początku byłam negatywnie nastawiona. Podchodziłam do nich bez większych emocji. Kolejne dwa dni przed telewizorem, nic więcej. W sumie to dzięki temu też mogłam o tym trochę pomyśleć. Kurcze, przecież święta są świetne. Mimo że denerwują mnie zdjęcia dziewczynek owiniętych światełkami, pokazywanie każdemu że JA TEŻ MAM  W TYM ROKU CHOINKĘ i zmienianie zdjęcia profilowego zaraz po Wigilii, bo w końcu raz do roku każdy wygląda ładnie, to i tak mają w sobie coś wyjątkowego. Samo oglądanie tych czerwono-śnieżnych zdjęć na różnych stronach jest fajne. Wszędzie pełno choinek, ozdób, brokatu, światełek, ciepłych sweterków, mikołajów, prezentów. Za rok będę się upierać na żywa choinkę. Mogę po niej nawet zamiatać. W sumie na co dzień podoba mi się bardziej życie w mieście, jednak w święta, w zasadzie każde święta kojarzą mi się w wsią, tradycją, wszystkim co naturalne. W końcu kiedyś wszystko robiło się własnymi rękoma, ludzie nie chodzili do Ikei po nowe ozdoby. Jest w tym coś magicznego, dlatego święta w górach też mi się marzą. Tam jeszcze można posmakować tych swojskich świąt. Pada śnieg. Przynajmniej nie trzeba rano wstawać, jechać do szkoły w zimnie. Postaram się wstać przed 11, żeby zrobić kilka zimowych zdjęć, póki ten śnieg się utrzyma. O ile rano jeszcze będzie. Tak sobie myślę... mam za domem takie ładne pagórki i jeszcze nigdy tego nie wykorzystałam. Mam teraz straszną ochotę działać, robić coś, żeby nie zaniedbać tego wolnego czasu, który dostałam. Chcę odpocząć psychicznie od szkoły, ale nie mogę zasiąść przed telewizorem jak zwykle. Może będzie mi ciężko, ale myślę, że osiągnę tym same korzyści.


You Might Also Like

20 comments

 1. mi tam się podobają te rzeczy, które wkurzają Ciebie. Święta to magia, ja już odkryłam dlaczego i każdy musi to sam odkryć - tak mi się zdaje:)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też wkurzają te osoby które np. na snapie się chwalą ooo ubrałam choinkę itd. oraz te które własnie dodają foty zaraz po wigilii bo wyglądali jakoś inaczej grrr... No ale cóż zrobić, tak mniej więcej wyglądają święta 21 wieku.
  http://lovett-lov.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. było dobrze, ale dla mnie już wystarczy :P

  _________________________________
  fashion in white
  WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 4. W te święta zmusiłam się do spędzenia ich przed telewizorem, książką i ogólnego nic nie robienia, bo na co dzień nie daję sobie na to czasu. I uświadomiłam sobie, że po pierwsze mam zapędy pracoholiczne, a po drugie każdy czasem potrzebuje tak po prostu nic nie robić :)
  A święta są tylko raz w roku, więc lepiej cieszyć się tym kiczem po prostu

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bardzo czekałam na tegoroczne święta, niestety nie były one takie jak bym chciała, drugi dzień świąt właściwie cały spędziłam przed telewizorem. Jednak mimo wszystko nadal kocham święta i już nie mogę się doczekać kolejnych, mam tylko nadzieję, że kolejne spędzę lepiej niż w tym roku.

  my-world-lol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog, będę wpadała częściej ♥
  A to jest mój blog:
  http://poloness.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uwielbiam święta <3 to jest taki cudny, magiczny czas. Można spędzić je z rodziną...no i oczywiście wolne od szkoły. Ja mam zawsze żywą choinkę ;)
  maddie-madzia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. też byłam negatywnie nastawiona w tym roku do świąt :)
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie święta niezbyt ciekawie przebiegły :(
  whitepulery.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie ze świętami trochę średnio w tym roku, chociaż bywało gorzej :D
  http://bunbons.blogspot.com/ zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny blog ! :) Zapraszam na mojego bloga ollshy.blogspot.com :)) Może obserwacja za obserwację ? :) (Jeśli tak, to napisz u mnie na blogu, że już zaobserwowałaś i ja też zaobserwuję twój ;>)

  OdpowiedzUsuń
 12. Racja, święta minęły bardzo szybko. A szkoda, oceniam je na pełną dziesiątkę, bo były naprawdę fajne, a prezenty udane jak nigdy :).

  http://emiemaila.blogspot.com/ - zaobserwujecie? Będę wdzięczna i zrobię to samo!

  OdpowiedzUsuń
 13. Och święta... To jest czas, który mimo wszystko lubię i podobnie - chcę wykorzystać to wolne na robienie rzeczy, które nie będą opierać się na marnowaniu czasu. ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  http://still-changeable.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dobrze to wszystko ujęłaś! :)

  Pozdrawiam i zapraszam na nowego posta! <3
  http://crazystrawberryxd.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Masz rację! Nie czułam tej magii świąt. Za rok zrobie własnoręczne ozdoby.
  http://paulaimela.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja magię świąt czułam jeszcze przed świętami, ale w trakcie to wszystko zniknęło i nie było w tych trzech dniach nic wyjątkowego ;/

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń

Enjoy! ♡